Haber Grubu

 
 
 

Facebook

Twitter

Business Reputation Management

Etkinlikler

Tanışma Toplantısı

27 Eylül 2012 Perşembe Saat

13:00'te Uluslararası ilişkiler 1

sınıfında!


Sarı Sandalye

30 Eylül 2012 Pazar Saat

11:00'de Uluslararası İlişkiler 1

Sınıfında!Ben Sen Olsaydım

 

"İçinde bulunduğumuz tiyatro sezonunun sonunda onuncu yaşını kutlayacak olan Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu izleyicisinin karşısına ilk kez başından sonuna kadar her şeyiyle birlikte ürettiği bir yapımla çıkıyor. Afişte ve bu broşürün arka yüzünde 'Yazan: H. Can UTKU' ibaresiyle karşılaşıyorsunuz ama aslında bu oyun, sahne üstünde çalışan bütün oyuncu kadrosunun ortak çabasıyla yazıldı. Önerdiğim bir fikir üzerine hikaye birlikte geliştirildi, karakterler karşılıklı tartışmalar sonucunda son hallerini aldılar. Bana da konuşulup tartışılanları yazıya dökmek düştü.

  Yazar ve yönetmen olarak bu çalışma şimdiye kadar yaptığım bütün işler içinde beni en çok geliştireni, bana en çok şey kazandıranı oldu. Ama aynı zamanda da en keyifli ve en eğlencelisi... Oyun kişilerini gerçek hayatta yakından tanıdığım arkadaşlarımın üstüne biçmeye çalışmak, daha sonra da provalar boyunca biçtiğim kumaşları üstlerinde en iyi nasıl taşıyabileceklerini birlikte bulmaya çalışmak benim için unutulmaz bir deneyimdi. Umarım onlar için de öyle olmuştur.

 On beş aylık proje geliştirme aşaması ve daha sonra da beş aylık prova sürecinin sonunda 'Ben Sen Olsaydım' az sonra izleyeceğiniz halini aldı. Ben ve oyuncu arkadaşlarım bu süre boyunca az sonra tanışacağınız on iki kişiyle birlikte yaşadık. Onlarla yatıp, onlarla kalktık. Ve biz onları çok sevdik. Şimdi de onları size, seyircimize emanet ediyoruz. Lütfen onlara iyi bakın."

H. Can UTKU
(Broşür yazısı)

 

Kadro

 

Ben Sen OlsaydımYazan - Yöneten : H. Can UTKU

Dekor :
Çiğdem ARTAN
Kostüm :
Ekip Çalışması
Yönetmen Yardımcısı :
Mustafa EREN
Afiş - Broşür Tasarım :
Artun Özsemerciyan


Oynayanlar

İpek : Pelin DOĞRU
Berna :
Gülçin KAYA
Atilla :
Umut Can CANO
Hülya :
Öznur ÖZÇELİK
Ömer :
İsmail Ünal DOĞAN
Nazlı :
Rengin BURHANOGLU
Şeyda :
Zeynep Seda AKSOY
Leyla :
Sevi ORAKOĞLU / İdil ENGİNDENİZ
Niyazi :
Cihan KILIÇ
Kadir :
Hasan Tahsin HANÇER
Neriman :
Anıl YAKIN
İsmail :
Artun ÖZSEMERCİYAN     

 

Fotoğraflar